Tomb Raider 1
Ocena gry


  Tomb Raider 2
Ocena gry


  Tomb Raider 3
Ocena gry


  Tomb Raider 4
Ocena gry


  Tomb Raider 5
Ocena gry


  Tomb Raider 6
Ocena gry


  Tomb Raider 7
Ocena gry


  Tomb Raider 8
Ocena gry


  Tomb Raider 9
Ocena gry


  Tomb Raider 10
Ocena gry


  Tomb Raider 11
Ocena gry


  Anniversary
Ocena gry


  The Guardian of Light
Ocena gry


  The Temple of Osiris
Ocena gry


  Lara Croft GO
Ocena gry

  Tomb Raider PL    Shadow of the Tomb Raider

  Menu podstawowe  Shadow of the TR  Tomb Raider PC  Tomb Raider Plus

 

  Zapowiedź

Zamknij  

Do premiery gry pozostał już tylko tydzień dlatego też warto byłoby właśnie w tej chwili podsumować wszystkie zebrane dotychczas informacje i po krótce opisać Wam co nas czeka w nadchodzącej przygodzie. Przygodzie, która tak naprawdę w końcu zamieni naszą wspaniałą bohaterkę w prawdziwego Tomb Raidera i pokaże jak będą wyglądać jej kolejne odsłony. Tyle wstępu a teraz fabuła! Ta nie jest jakoś nadmiernie skomplikowana i po prostu ciągnie dalszy wątek walki z Trójcą oraz dla małego urozmaicenia także wątek z czasem, ponieważ przez nieostrożność w jednym z grobowców nasza bohaterka wprawiła w ruch pradawną majańską apokalipsę. Będzie więc poszukiwanie odpowiedzi i nieustanny wyścig, który jak zwykle będziemy musieli wygrać my.


Świat jaki tym razem przyjdzie nam przemierzyć nie będzie już zimnym i mroźnym miejscem i zabierze nas w zupełnie inny rejon świata a dokładniej mówiąc do porośniętą deszczowymi lasami Ameryki Południowej. Tam też pośród dzikiej i gęstej dżungli rozegra się prawdziwa przygoda, w trakcie, której niejednokrotnie zobaczymy pot, łzy i wiele zapadających w pamięć scen.
Walka będzie jak zwykle zacięta i by zyskać przewagę nasza heroina będzie musiała niejedno-krotnie posunąć się do nieczystych chwytów. Pojawią się nowe możliwości walki, nowe śmiercionośne zabawki i zupełnie odnowiony zestaw umiejętności, który jak zwykle dostosować będzie można wedle własnych potrzeb. Powiększono także uzbrojenie, będą nowe karabiny, strzelby, fantastyczne łuki i kilka broni białych. Nie zabranie też nowych typów amunicji. Ulepszanie tego wszystkiego natomiast będzie odbywało się tak jak wcześniej za pomocą zebranych surowców i przedmiotów. Te pozyskać będziemy mogli z otoczenia lub też z handlu.


Lara nie byłaby archeologiem gdyby nie odwiedziła co jakiś czas jakiegoś grobowca. Te tym razem będą prezentowały się znacznie lepiej i naprawdę będą niebezpieczne. Każdy z nich ma zawierać wiele pułapek i dosłownie, na każdym kroku zmuszać nas do ostrożności a w szczególności w ciemnych korytarzach, w których widoczność jest mocno ograniczona. W grze pojawi się także wiele etapów podwodnych w pełni gotowych do podwodnej eksploracji.
Poziom trudności gry po raz pierwszy w historii serii pozwoli nam dostosować w bardzo dokładny sposób wszystkie główne aspekty rozgrywki. Przed rozpoczęciem naszej wędrówki sami zdecydujemy co ma być dla nas trudne a co nie zaś nasze zmiany dokonać będziemy mogli w trzech podstawowych kategoriach – eksploracji, walce i zagadkach. W zależności co wybierzemy styl gry będzie odbiegał od standardu, co nam osobiście bardzo się podoba i liczymy, że będzie to w przyszłych Tomb Raider-ach standardem.


Wraz z nową przygodą otrzymamy także nowe fantastyczne udźwiękowienie (dla nas poezja!) oraz wspaniałą nowoczesną grafikę upchaną po brzegi wieloma zaawansowanymi technologiami – będzie nowy TressFX, wygładzanie TXAA, Ray Tracing czy wsparcie dla DX12. Pod względem oprawy otrzymamy prawdziwą nowoczesną perełkę. Jeśli zastanawiacie się natomiast jakiego sprzętu będziecie potrzebować by udźwignąć to wszystko od razu uspokajamy, że w zupełności wystarczy komputer z przed dwóch lat. Oczywiście im więcej opcji włączymy tym bardziej wzrośnie zapotrzebowanie na moc jeśli jednak poprzedni Tomb Raider działał Wam na wysokich ustawieniach tutaj bez problemu pójdzie na medium. Nawet wtedy gra wygląda pięknie i przynajmniej według nas o wiele lepiej niż np. Rise of the Tomb Raider z maksymalnymi opcjami! Jak będzie lub też jest w przypadku konsol nie wiemy.
Co jeszcze… A no tak! W grze nie zabraknie także przedłużającego żywotność gry end game-u oraz trybu Nowa gra +, który pozwoli rozegrać ponownie historię z tą jednak różnicą, że tym razem zachowamy cały ekwipunek oraz umiejętności a nie jak wcześniej będziemy zaczynać od zera i we fragmentarycznej formie. Co do innych trybów na razie zbyt wiele powiedzieć nie możemy poza tym, że wiele z nich zastąpiono bonusowymi grobowcami dostępnymi jako odrębne misje poboczne i w większości (niestety) rozprowadzane jako płatne DLC.


To w zasadzie wszystko na tą chwilę. Nie rozpisujemy się nie bez powodu, bo szczerze mówiąc nie chcemy odkrywać przed wami wszystkich nowinek a jedynie przedstawić przedsmak tego co Was czeka. Gra robi naprawdę piorunujące wrażenie i z pewnością stanie się jedną z najlepszych gier roku i w całej serii! My już zacieramy ręce by wraz team-em Crystal Dynamics i Eidos Montreal cieszyć się sukcesem tej produkcji. 

  Menu dodatkowe  Galeria  Gameplay  Poznaj przygody Lary Croft!

Polecamy!  


  Tomb Raider 1
Ocena gry


  Tomb Raider 2
Ocena gry


  Tomb Raider 3
Ocena gry


  Tomb Raider 4
Ocena gry


  Tomb Raider 5
Ocena gry


  Tomb Raider 6
Ocena gry


  Tomb Raider 7
Ocena gry


  Tomb Raider 8
Ocena gry


  Tomb Raider 9
Ocena gry


  Tomb Raider 10
Ocena gry


  Tomb Raider 11
Ocena gry


  Anniversary
Ocena gry


  The Guardian of Light
Ocena gry


  The Temple of Osiris
Ocena gry


  Lara Croft GO
Ocena gry

  Tomb Raider PL © 2012-2018

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Squere Enix LTD.