Tomb Raider 1
Ocena gry


  Tomb Raider 2
Ocena gry


  Tomb Raider 3
Ocena gry


  Tomb Raider 4
Ocena gry


  Tomb Raider 5
Ocena gry


  Tomb Raider 6
Ocena gry


  Tomb Raider 7
Ocena gry


  Tomb Raider 8
Ocena gry


  Tomb Raider 9
Ocena gry


  Tomb Raider 10
Ocena gry


  Tomb Raider 11
Ocena gry


  Anniversary
Ocena gry


  The Guardian of Light
Ocena gry


  The Temple of Osiris
Ocena gry


  Lara Croft GO
Ocena gry

  Tomb Raider PL    Archiwum

  Menu podstawowe  Shadow of the TR  Tomb Raider PC  Tomb Raider Plus

 

  Archiwum

Zamknij  

Archiwum  Jest już nowy patch do Shadow of the Tomb Raider!

21.11.2018  

Właśnie ukazała się aktualizacja rozwiązująca problem zatrzymywania się gry podczas podno-szenia niektórych przedmiotów, o którym wspominaliśmy w poprzednim newsie. Dodatkowo patch ma za zadanie rozwiązać liczne problemy z uruchomianiem się gry, poprawić stabilność obsługi wielu kart graficznych a także przemodelować pliki tak by zajmowały na dysku możliwie jak najmniej miejsca. Twórcy jednak ostrzegają, że przemodelowanie plików nie może odbyć się niestety automatycznie po stronie użytkownika dlatego też wraz z tą aktualizacją niektóre pliki gry trzeba będzie pobrać na nowo. Wiąże się to z dodatkową porcją danych do pobrania sięgającą nawet 10GB! Zabieg ten jest na szczęście jednorazowy i ma za zadanie ułatwić w przyszłości twórcom wprowadzanie zmian i poprawek a przy okazji zaoszczędzić nieco przestrzeni dyskowej. Więcej informacji jak zwykle podaliśmy w sekcji poświęconej Shadow of the Tomb Raider w dziale Tomboteka! Zapraszamy do zapoznania się!  Problemy z aktualizacją The Forge

15.11.2018  

Uwaga! Jeśli po zainstalowaniu aktualizacji zawierającej dodatek The Forge pojawiły się u was problemy techniczne pokroju zatrzymującej się gry podczas wykopywania surwiwalowych skrzynek czy nieoczekiwane błędy zamykające waszą grę prosimy nie panikować i nie reinstalować Shadow of the Tomb Raider! Problem leży po stronie twórców, którzy już pracują nad rozwiązaniem tego problemu. Stosowana łatka powinna pojawić się już niedługo.  Premiera dodatku The Forge już jutro!

12.11.2018  

Kochani! Pragniemy przypomnieć, że już jutro na platformie Steam pojawi się pierwszy z dużych fabularnych dodatków do Shadow of the Tomb Raider o nazwie The Forge! W nim będzie mieli okazję w raz z Larą oraz jej nowo poznaną przyjaciółką Abby zmierzy się z kolejną pasjonująca przygodą, którą tym razem rozegracie nie tylko w pojedynkę, ale i z przyjacielem w trybie kooperacji! To jednak nie wszystko! Wraz z dodatkiem otrzymacie także dwa tryby gry – Time Attack oraz Score Attack, nowy strój dla Lary, nową broń oraz pakiet umiejętności! Dodatek rozprowadzany jest za darmo dla posiadaczy przepustek sezonowych lub też odpłatnie za około 18 zł dla pozostałych uzytkowników Steam.  Jesienna aktualizacja serwisu

14.10.2018  

Jeśli regularnie odwiedzacie nasz serwis zapewne zauważyliście, że raz na kilka miesięcy wydajemy jedną dużą zbiorczą aktualizację serwisu. Ma ona na celu nie tylko uaktualnić i poprawić ewentualne błędy w działach, ale i wprowadzić szereg nowych materiałów. Tym razem przygotowaliśmy dla Was ponad 700 ogólnych poprawek, aż 238 filmików w dziale Tomb Raider TV, 1177 grafik w dziale Galeria oraz 71 artykułów w dziale Tomboteka! Nie mogło zabraknąć także aktualizacji w sekcji poświęconej Shadow of the Tomb Raider, w której uzupełniliśmy wszystkie poddziały dodając między innymi interaktywną mapę wszystkich lokacji w grze z zaznaczonymi przedmiotami do zebrania oraz nieco spóźnioną, acz bardzo ciekawą recenzję. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami!  The Forge - Pierwszy dodatek do SotTR!

05.10.2018  

Przed chwilą Crystal Dynamics oficjalnie zapowiedziało pierwsze duże DLC do Shadow of the Tomb Raider. Dodatek o nazwie The Forge zabierze nas do pradawnej Kuźni Bogów w Kuwak Yaku i pozwoli zmierzyć się z ukrytymi wewnątrz niej sekretami. Dodatkowo wraz z nową przygodą otrzymamy kilka bonusów w tym kilka dodatkowych misji, nową broń, umiejętność czy też strój. Dopełnieniem całości będzie natomiast tryb kooperacji, w którym jak zwykle będziemy mogli wraz ze znajomym rywalizować, polepszać statystyki czy nabijać czasówki. Więcej informacji uzyskać możecie na oficjalnej stronie gry - link. Sam dodatek ukaże się już 13 listopada i rozprowadzany będzie za darmo dla posiadaczy przepustki sezonowej lub też za opłatą 5 dolarów dla pozostałych graczy.  Tryb Nowa Gra+ przyniesie ze sobą nowe wyzwania!

18.08.2018  

Dwie poprzednie odsłony przyzwyczaiły nas do wielu dodatkowych trybów gry i tak zwanego endgame-u. W przypadku SOTTR nie będzie inaczej i po ukończeniu wątku fabularnego Lara będzie mogła ponownie powrócić do przygody, lecz tym razem z zachowaniem wcześniej zdobytych umiejętności i ekwipunku. Ponadto będzie mogła również podążyć jedną z trzech przygotowanych przez twórców ścieżek - drogą Orła, Jaguara oraz Węża. Wybór poszczególnych dostosuje rozgrywkę do naszych indywidualnych upodobań. Jeśli zależy nam na eksploracji wybierzemy Orła, jeśli na walce wybierzemy Jaguara a jeśli na skradaniu się w krzaczkach wybierzemy Węża. Wszystkie też zaoferują odrębne wyzwania i bonusy.  Nowy Tomb Raider taki jak chcesz!

18.08.2018  

Jeśli poprzednie części wydały się Wam zbyt uproszczone tym razem może być zupełnie inaczej. Jak zapewniają twórcy ich najnowsza produkcja będzie znacznie bardziej elastyczna w dostosowaniu rozgrywki i pozwoli ustawić poziomy trudności do własnych preferencji. Tym razem to my zdecydujemy co ma być dla nas skomplikowane a co nie. Dostosować będziemy mogli więc nie tylko poziom ogólny zaawansowania gry (cztery tryby), lecz także takie elementy jak walkę, eksplorację oraz zagadki! Żeby tego było mało w grze w końcu pojawi się również możliwość permanentnego wyłączenia systemu podpowiedzi a co za tym idzie pozbycia się wszelkich białych markerów ze ścian oraz podświetleń użytecznych przedmiotów! Sprawi to, że sami będziemy musieli odkryć którędy iść i co w danej chwili zrobić. Biorąc pod uwagę te elementy szykuje się nam bezapelacyjnie jedna z najbardziej wymagających przygód!  Coca-cola promuje Shadow of the Tomb Raider!

17.08.2018  

Akcja promocyjna Shadow of the Tomb Raider wciąż trwa i tym razem co ciekawe zahacza także o nasz kraj! Jak się dowiedzieliśmy 12 września w 5 miejscach w Polsce odbędzie się specjalna jednodniowa promocyjna impreza, którą zorganizowała nam firma Square Enix wraz z producentem orzeźwiających napojów Coca-Cola! Podczas tego wydarzenia uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć m.in. pełnometrażowy film "The Making of a Tomb Raider" oraz zobaczyć niepublikowany dotąd gameplay. Ponadto każdy kto zakupi bilet otrzyma również specjalny kod do użycia w grze, dzięki któremu będzie można odblokować sobie specjalne bonusy. Więcej informacji o imprezie znajdziecie tutaj.  Zobacz pierwsze 15 minut z gry Shadow of the Tomb Raider!

06.08.2018  

Przed kilkunastoma minutami w serwisie IGN.com pojawił się kolejny długi gameplay z Shadow of the Tomb Raider! Tym razem serwis uzyskał wyłączność na zaprezentowanie pierwszych 15 minut gry co dla wielu niecierpliwych fanów będzie nie lada gratką! Jeśli więc nie możecie się doczekać premiery i nie straszne są Wam wideo spojlery zapraszamy pod ten link. My osobiście jednak radzimy poczekać do września i odpuścić sobie oglądanie...  Prace nad Shadow of the Tomb Raider zakończone!

24.07.2018  

Właśnie się dowiedzieliśmy, że prace nad grą Shadow od the Tomb Raider zostały już zakończone i gra wędruje w końcu do tłoczni! Osiągnięcie statusu gold było dla studia Eidos Montreal z pewnością wielkim wyzwaniem, z którego miejmy nadzieję wyjdą z podniesionym czołem. Przypominamy też, że tytuł ten ukaże się już 14 września na platformach PC, Playstation 4 oraz Xbox One. Zamówienia na pre-ordery można składać natomiast w jednym z renomowanych sklepów internetowych m. in. na Steamie, Amazonie lub też na oficjalnej stronie gry znajdującej się pod ardesem - tombraider.com/en-us/pre-order.  Poznaj Paititi hub z gry Shadow of the Tomb Raider!

23.07.2018  

Od kilku godzin krąży już po sieci kolejny promocyjny materiał filmowy z Shadow of the Tomb Raider! Tym razem twórcy chcą nam zaprezentować w nim wioskę Paititi, która ma pełnić w grze rolę tzw. huba. Według zapewnień Eidosu hub ten będzie największym z dotychczasowych i ma umożliwić Larze lepsze poznanie kultury i obyczajów Majów. Co ciekawe w wiosce Lara będzie mogła nie tylko rozmawiać z napotkanymi postaciami, ale i handlować czy też przyjmować od nich drobne zlecenia. Niewykluczone także, że w grze pojawi się również jakaś mini gra, choć póki, co to na razie tylko spekulacje. W opublikowany wideo możemy przyjrzeć się także pięknym detalom otoczenia, bardzo ładnie wykonanej wodzie w strumieniach oraz wspaniałym leśnym plenerom. Nie zabrakło także fragmentu z grobowcem, w którym po raz pierwszy możemy dokładniej przyjrzeć się pułapkom i ich formie. Te mają być niezwykle niebezpieczne i do ich ominięcia bohaterka będzie musiała wykazać się nie tylko nienaganną sprawnością fizyczną, ale i niesamowitym refleksem. Materiał obejrzeć możecie w dwóch miejscach - na oficjalnym fanpage-u gry na Facebooku lub w lepszej jakości u nas, w naszym dziale Tomb Raider TV.  Kolejna dobra wiadomość dotycząca gry Tomb Raider 11!

16.07.2018  

Znamy w końcu kompozytora muzyki dla gry Shadow of the Tomb Raider! Tym razem ścieżką dźwiękową zajmie się niejaki Brian D`Oliveira - wybitny artysta kanadyjskiego pochodzenia. Mężczyzna w świecie gier zabłysnął przede wszystkim dzięki swoim klimatycznym soundtrackom do takich tytułów jak Residen Evil 7 czy Tearaway. Próbkę jego umiejętności możecie odsłuchać już teraz na oficjalnym kanale Crystal Dynamics w serwisie SoundCloud.  Tomb Raider 11 ze wsparciem technologii Nvidia Ansel!

12.06.2018  

Dosłownie przed chwilą otrzymaliśmy informacje, że na oficjalnym youtube-owym kanale nVidii właśnie ukazał się nowy gameplay z SotTR! Tym razem nie będzie on ukazywał nam walki w dżungli, lecz fragment początkowego etapu, w którym nasza dzielna heroina ma za zadanie zejść po klifie do jednego z grobowców. Materiał nagrany został w rozdzielczości 4K za pomocą potężnego układu grafiki Nvidia GeForce GTX 1080 Ti oraz autorskiego oprogramowania ShadowPlay. Jak zapewniają zieloni Shadow of the Tomb Raider na ich układach ma działać niezwykle wydajnie a do tego oferować szereg zaawansowanych technologii w tym technologię Ansel, oferującą możliwość robienia screenów w 360 stopiach, pod różnym kątem czy z dodatkowymi filtrami. Jeśli więc przy okazji premiery gry zamierzacie zrobić sobie upgrade karty a dodatkowo lubicie pstrykać fotki z gier warto rozważyć zakup sprzętu nVidii!  Podsumowanie konferencji Square Enix na E3!

11.06.2018  

Konferencja Square Enix jest już za nami, pora więc podsumować to czego się dowiedzieliśmy odnośnie nadchodzącej gry sygnowanej logiem Tomb Raider. Jak wielu z Was zapewne zauważono prezentacja nie była jakoś szczególnie długa i dotyczyła przede wszystkim walki z przeciwnikami, co trochę nas rozczarowało, bo spodziewaliśmy się dużych konkretów odnośnie fabuły, łamigłówek oraz nowych grobowców. Niestety twórcy postanowili odłożyć te kwestie na dalszy plan, nie zdradzając nam na razie praktycznie niczego nowego. Jak więc wypada wcześniej wspomniana eksterminacja wrogów? Cóż… jest nieźle, Lara wydaje sie trochę bardziej sprawniejsza, wykorzystuje znacznie bardziej otoczenie i świetnie radzi sobie z pokonywaniem nawet dużych tabunów niemilców. Potrafi też umiejętnie działać po cichu oraz atakować od frontu, wykorzystując to co znajdzie na wyciągniecie ręki. Do jej wachlarza umiejętności z pewnością dojdą więc nowe techniki uśmiercania i eliminacji, które trzeba będzie w trakcie wędrówki rozwinąć. Ekwipunek teoretycznie też się mocno powiększy chociaż nie mieliśmy zbyt wielu scen by to definitywnie potwierdzić. Ogólnie walka jest ok i jeśli polubiliście ten element w poprzedniej odsłonie w nowej będzie mieli to samo tylko więcej! To niestety tyle co na chwilę obecną możemy Wam przekazać. Spóźnionych i dociekliwych zapraszamy jak zwykle do działu Tomb Raider TV, gdzie dodaliśmy już gameplay z konferencji oraz trailer  Nowy trailer z Shadow of the Tomb Raider!

11.06.2018  

No nareszcie! Po długim wyczekiwaniu na konferencję Microsoftu w końcu doczekaliśmy się streama a wraz z nim nowego trailera z Shadow of the Tomb Raider! Tym razem materiał jaki nam zaserwowano nie pozostawia niedomuwień i miejsca na spekulacje. Gra będzie po prostu epicka, przygoda porywająca a nowa Lara sprawna jak nigdy dotąd! Zakasajcie więc rękawy i grzejcie swoje pady, bo nadchodzi jedna z największych przygód Croft-ówny od czasów Tomb Raider 1! Będzie naprawdę wymagająco, będzie niezwykle ładnie i na pewno niebezpiecznie. Czyż nie tego właśnie oczekiwaliśmy?! Zresztą, kto nie miał okazji zobaczyć filmiku na żywo może sam się przekonać oglądając wideo w naszym dziale Tomb Raider TV. Naprawdę warto! Przypominamy też, że gra zmierza na wszystkie główne platformy sprzętowe a więc PC, Xboxa One oraz PS4 i zadebiutuje jak obiecywano już we wrześniu tego roku.  Niskie ceny gier Tomb Raider z okazji E3!

10.06.2018  

Od kilku godzin w sklepie Steam trwa kolejna obniżka cen na produkcje marki Tomb Raider oraz Lara Croft! Tak jak poprzednio za niecałe 4 zł możemy uzupełnić naszą kolekcję w klasyczne odsłony lub też za trochę więcej nabyć nowsze przygody. Szczególnie atrakcyjnie wypada dziewiąta odsłona, która została przeceniona z 71.99 zł na 10.79 zł oraz Rise of the Tomb Raider, który kosztuje na chwilę obecną tylko 32 zł! Akcja promocyjna nie potrwa jednak zbyt długo, do jej końca pozostało juz tylko 33 godziny! Radzimy się pospieszyć!  Filmowa Croft od dziś na Blue-Ray i w formie cyfrowej!

13.05.2018  

Filmowa Lara Croft właśnie wylądowała na krążkach Blue-Ray oraz w edycji cyfrowej! Jeśli więc spodobało Wam się jej najnowsze kinowe wykonanie może warto zobaczyć ją ponownie na ekranie monitora lub TV. Film dostępny będzie wielu sklepach internetowych w tym w iTunes, Google Play, Amazonie czy chociażby Microsoft Store. Cena filmu w formie cyfrowej nie jest duża i wynosi niecałe 19$ zaś wersja na niebieskim krążku około 25$. Zainteresowanych odsyłamy pod ten link.  Wszystko co musisz wiedzieć o Shadow of the Tomb Raider!

28.04.2018  

Właśnie uaktualniliśmy dział z informacjami dotyczącymi Shadow of the Tomb Raider. Jak zwykle wszystko przedstawiliśmy w formie krótkiej i zwięzłej listy, więc nie musicie przebijać się przez setki linijek tekstu by dowiedzieć się co szykuje nam nadchodząca przygoda. Dział ma jak zwykle status "lotny" więc treści w nim będą na bieżąco aktualizowane. Jeśli pojawi się coś nowego opublikujemy wszystko tam oraz powiadomimy Was w sekcji "Ostatnie zmiany na stronie". Dzięki nam niczego ważnego nie przegapicie! Zaglądajcie do nas często!  Zobacz zwiastun i screeny z Shadow of the Tomb Raider!

27.04.2018  

Oficjalna zapowiedź Shadow of the Tomb Raider jest już za nami dlatego bez owijania w bawełnę zapraszamy do galerii po kolekcję pierwszych screenów oraz do działu Tomb Raider TV, w którym przed sekundą opublikowaliśmy oficjalny zwiastun. Przygoda, którą w końcu poznaliśmy zapowiada się wręcz arcyciekawie i z pewnością będzie fantastycznym zwieńczeniem przygód młodej Croft. Zresztą sami już niedługo będziecie mogli się przekonać! Więcej szczegółów o grze podamy jutro!  Wielka promocja w Microsoft Store!

19.04.2018  

Jeśli posiadacie konsolę Xbox i planujecie nabyć gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration lub Tomb Raider 9: Definitive Edition sklep Microsoft Store przygotował naprawdę atrakcyjną ofertę! Za pierwszy tytuł zapłacicie jedyne 75 zł zaś za drugi zaledwie 20! Akcja potrwa jeszcze przez 6 dni dlatego warto się pośpieszyć z zakupami. Promocyjna cena dotyczy także wszelkich dodatków do tych gier! Gorąco polecamy!  Wesołych Świąt Wielkanocnych!

31.03.2018  

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Wam kochani najserdeczniejsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Wasze serca wielką otuchą i nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć wszelkie życiowe trudności. Niech radosny wiosenny nastrój nigdy Was nie opuszcza i zawsze motywuje do działania. Wesołego Alleluja!  Jest już pierwsza figurka Lary od Gaming Heads!

21.03.2018  

Kilkanaście miesięcy temu wspominaliśmy o sześciu figurkach, które Crystal Dynamics wraz z Gaming Heads miało nam stworzyć z okazji dwudziesto-lecia serii. Dzisiaj w końcu możemy zobaczyć owoc ich pracy a dokładniej mówiąc pierwszą statuetkę, która wzorowana jest na postaci bohaterki z Tomb Raider 1. Figurka wysokości około 35 cm została w całości wykonana z żywicy polistenowej i pomalowana ręcznie. Co ciekawe do wyboru mamy, aż trzy warianty tej statuetki, dzięki czemu możemy wybrać tą, która nam najbardziej odpowiada. Zapewne zastanawiacie się ile to wszystko kosztuje. Bez względu na wersję, za każdą sztukę trzeba zapłacić około 280 dolarów, co po przeliczeniu na nasze daje jakieś 960 zł. Biorąc pod uwagę, że cały pakiet ma składać się z 6 takich posążków trzeba mieć naprawdę gruby portfel. Jeśli mimo wszystko jesteście ludźmi bogatymi preorder na pierwszą statuetkę możecie składać już teraz na oficjalnej stronie Gaming Heads.  Droga do gwiazd - Weź udział w zabawie!

19.03.2018  

Jeżeli nie możecie doczekać się nadchodzącego Shadow of the Tomb Raider a przy tym szukacie sobie jakiegoś niecodziennego zajęcia to z pewnością powinniście zajrzeć pod ten link. Znajdziecie tam wieloetapową łamigłówkę przygotowaną przez Crystal Dynamics dzięki, której możecie wygrać nie tylko zniżkę na grę, ale i darmowy wyjazd na prywatny pokaz jedenastej odsłony! Wszystko co należy zrobić to założyć sobie konto, zapoznać się z regulaminem zabawy, rozwiązać zagadkę i poczekać na wyniki losowania.  Pierwszy teaser z Shadow of the Tomb Raider!

15.03.2018  

Gorąco zapraszamy do naszego działu Tomb Raider TV, w którym od kilku-nastu minut czeka na Was fantastyczny teaser z gry Shadow of the Tomb Raider! Zobaczycie w nim nie tylko nową Larę, ale i przepiękne azteckie piramidy, dziką i nieposkromioną dżunglę oraz zaćmienie słońca, które jak nie trudno się domyślić odegra w grze bardzo istotną rolę. 

  Screen tygodnia

Autor

Tomb Raider
Screen tygodnia wybierany jest spośród opublikowanych prac z tego wątku - kliknij tutaj.  Kalendarz  Społeczność  Statystyki


  Poznaj przygody Lary Croft!

Polecamy!  


  Tomb Raider 1
Ocena gry


  Tomb Raider 2
Ocena gry


  Tomb Raider 3
Ocena gry


  Tomb Raider 4
Ocena gry


  Tomb Raider 5
Ocena gry


  Tomb Raider 6
Ocena gry


  Tomb Raider 7
Ocena gry


  Tomb Raider 8
Ocena gry


  Tomb Raider 9
Ocena gry


  Tomb Raider 10
Ocena gry


  Tomb Raider 11
Ocena gry


  Anniversary
Ocena gry


  The Guardian of Light
Ocena gry


  The Temple of Osiris
Ocena gry


  Lara Croft GO
Ocena gry

  Tomb Raider PL © 2012-2019

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix LTD.